Bezpieczne wakacje autem

3 maja 2018, Author: Auto-Ram

Co roku na polskich drogach ma miejsce ponad 30 tys. wypadków i niestety szczególnie często zdarzają się one w okresie wakacyjnym. Nie chodzi wyłącznie o natężenie ruchu – w dobrych warunkach atmosferycznych kierowcy bardziej ufają swoim umiejętnościom i właśnie wtedy dochodzi do najtragiczniejszych w skutkach kolizji, których główną przyczynę stanowi nadmierna prędkość.

Dlatego kluczem do bezpiecznej podróży na wakacje od zawsze jest przestrzeganie przepisów drogowych i zachowanie ostrożności.

Jednak nawet jeżdżąc uważnie, nie wpłyniemy na to, jak zachowują się pozostali uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego warto spojrzeć na sprawę pragmatycznie i jeśli podróżujemy za granicę, zaopatrzyć się w dobrą polisę ubezpieczeniową. Po pierwsze dzięki niej w razie kolizji na drodze możemy liczyć na wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego, w tym ewentualną pomoc medyczną i pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności. Jeśli zaś w trakcie wakacyjnej podróży przydarzy się niegroźna dla zdrowia stłuczka, niektóre polisy uwzględniają dostarczenie auta zastępczego. Dzięki temu możemy kontynuować wyjazd, na który większość z nas czeka przecież cały rok. Warto pamiętać, że jeśli nie wykupujemy ubezpieczenia podróżnego, a wybieramy się poza UE, minimalny obowiązek stanowi wyrobienie u ubezpieczyciela zielonej karty. Docieranie do nowych miejsc na własną rękę może być wspaniałą przygodą, ale tylko wtedy jeśli szybko i bezpiecznie dojedziemy na wakacje. Podstawą przygotowania auta do wyjazdu na urlop jest gruntowny przegląd podzespołów, w tym pasków, wydechu, zawieszenia i oczywiście hamulców. Przed długą trasą warto także wymienić olej, a jeśli ostatnio tego nie robiliśmy, również akumulator. Poza tym lepiej sprawdzić ciśnienie w kole zapasowym, bo im więcej kilometrów pokonamy, tym większe prawdopodobieństwo, że być może zostanie wykorzystane. W przypadku awarii zbawienny może okazać się komplet podstawowych narzędzi i linka holownicza.

Likwidacja szkód komunikacyjnych

Comments (0)

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked *